בחר קטגוריה
השכרת מטוס
מטוס מנהלים
מטוס פרטי
טיסה פרטית
בחר תתקטגוריה
בחר מיקום
הכל
לאילת
לקפריסין
ליוון
למיקונוס
לכרתים
לניו יורק
לים המלח
לארה"ב
ללרנקה
לאנטליה
לאפריקה
לאומן
לדובאי
מטוס גאלפסטרים

מטוס גאלפסטרים נחשב למוביל בכל מה שקשור לתחום טיסות המנהלים. מטוסי מנהלים בכלל זה מעין תת קטגוריה של תחום המטוסים. כיום הענף של תעופת המנהלים אם ניתן כנותה כך נשלט בידי 5 יצרנים. יש את חברת בובמרדיה הקנדית, אמבריאר הברזילאית, דסאו הצרפתית וגאלפסטרים וססנה האמריקאיות. ישנה חברה נוספת , רת'איון, אמריקנית אף היאף אך היא נחשבת לכבשה השחורה של התעשייה.

מבין כולן, גאלפסטרים נחשבת זה שנים כמובילה וכקובעת הרף. בכל קטגוריית גדם, קל, בינוני וכבד, המודל של גאלפסטרים נחשב לטוב ביותר. מן הראוי לציין כי המוניטין שלהם נובע מסקרי דעה שנערכו בקרב טייסים. מבחינת הנוסעים יש כל כמובן דעות לכאן ולכאן. אבל מבחינה אווירונאוטית הגאלפסטרים הוא השליט הבלתי מעורער. יש גם נקודה ישראלית בכל הסיפור. דגם הביניים, הגאלפסטרים 250 כמו גם דגם הקלים, ה-150, מיוצרים בארץ בידי התעשייה האווירית.

בסיס האם של הגאלפסטרים ממוקם בעיירה סוואנה שבמדינת ג'ורג'יה שבארצות הברית. עדות חותכת ליתרונותיו של הגאלפסטרים על פני המתחרים ניצן לראות בעובדה כי חיל האוויר הישראלי בחר בהם לצורך הקמת מערך מטוסי הלוחמה האלקטרונית שלו. בעבר היו תלונות מצד נוסעים על כך שגוף המטוס צר מדי ועל כן רבים העדיפו את הדגם המתחרה של בומברדיה. אבל כיום כבר יש תא גאלפסטרים 650 שמכיל את היתרונות האווירונאוטים של המטוסים המקוריים רק עם גוף רחב יותר.

היתרון היחסי של הגאלפסטרים בא גם לידי ביטוי בשוק היד שניה שלו. בתחום המטוסים הפרטיים יש משקל לאפשרויות השדרוג. גם כאן את הגאלפסטרים הרבה יותר קל למכור. בנוסף, החברה האם מציעה טרייד אין עבור כל מטוס, גם של יצרנים אחרים בתמורה לרכישה של מטוס חדש או משומש מהמלאי שלהם.

    מעוניינים לקבל מידע נוסף?

    מלאו את הפרטים ונחזור אליך בהקדם!
    אני מאשר/ת קבלת עדכונים בדואר אלקטרוני

    מטוסים נוספים
    כל הזכויות שמורות | כאן באוויר ©